Design

Dizajn nábytku a výrobkov

Výrobky ktoré opúšťajú našu dielňu, sú na mieru podľa požiadaviek navrhnuté, alebo upravené a vyrobené. Farebné rozdiely vznikajúce pri povrchovej úprave vzhľadom na nerovnorodosť štruktúry dreva niesú závadou, ale prirodzenou vlastnosťou. Drevo je živý materiál a jeho kresba dodáva nábytku jedinečný charakter. Máme vlastných designérov, konštruktérov a samozrejme majstrov stolárov a spolu stojíme pri zrode nových výrobkov.

Ako to funguje? Či už máte určitú predstavu, alebo hľadáte nejakú chuťovku, každopádne sa neváhajte pýtať. Sme tu na to aby sme pomohli nájsť spoločne riešenie. Vašim predstavám dokážeme dať konkrétny tvar a rozmery. Dbáme na ergonómiu, praktickosť a estetiku. Niekedy je síce potrebné spraviť kompromis, avšak s našim teamom sa snažíme predvídať možné komplikácie vo výrobe.

Pri návrhu potrebujeme čistý papier, ceruzku a „hlavičku“. Vami opísané predstavy nám slúžia ako nosné časti piliéra, ktorým postupne pridávame nie náhodilé línie. Vieme sa prispôsobiť konštrukcii a pokiaľ je na to priestor, konštrukciu vieme prispôsobť návrhu- teda buď forma nasleduje funkciu, alebo naopak. V dnešnej dobe nemôžeme povedať, že by prevládal nejaký konkrétny štýl(klasický, minimalizmus, retro, konštruktivizmus…), čo je „in“. Záleží na individuálnych požiadavkach a ich spracovaní.

Kvantita alebo kvalita? Trh je preplnený najrozličnejšími službami a produktam. Máme možnosť výberu a mali by sme požadovať zodpovedajúcu kvalitu za to čo si kupujeme. Život je otázkou priorít. Nie pre každého je dôležité alebo možné siahnuť po kvalite, nakoľko žijeme veľmi uponáhlaný a spotrebný život. Množstvo firiem dimenzuje svoje výrobky cca na 2-5 rokov. Je otázkou či je tento životný štýl potrebné zažívať aj za dverami- doma. Poctivo vyrobené kusy z kvalitných mateirálov sú akousi predzvesťou spolahlivosti. Našou prioritou je ako nadčasový design, tak aj tomu zpovedajúca kvalita. Pri správnom ošetrovaní nábytku=LIKE= môže s vami tráviť celé desaťročia…